google+
protetika - zubní můstek, korunka...    I    stomatochirurgie - zubní implantáty    I    dentalni hygiena    I    bělení zubů
Odkazy
home
poskytovaná péče
aktuality
napište nám

DENTÁLNÍ HYGIENAVážení klienti,
velmi nás těší, že Vám můžeme oznámit, že jsme mezi naše služby zařadili dentální hygienu a tím rozšířili rozsah námi poskytovaných léčebných výkonů které vam poskytujeme. Toto je text, který Vám má přiblížit roli a důležitost práce zubní hygienistky.

Proč si vlastně máme čistit zuby?

Na našich zubech a dásních se denně a neustále vytváří zubní povlak- tzv. plak. Zubní plak je hlavní příčinou vzniku zubního kazu, zánětu dásní a parodontopatií (kdysi parodontozy). Bolest, zkažené zuby, krvácení dásní, nepříjemný zápach z úst , nebo dokonce i ztráta zubů jsou příčinou nedostatečné ústní hygieny,. Péče o chrup a dásně je jedna z nejdůležitějších forem prevence. V neposlední řadě lze dodat, že všechny léčebné zákroky, které se mají provádět v ústech jsou v čistých ústech lépe proveditelné a práce jsou trvanlivější.

photoVinatge

Jaké zákroky provádí dentální hygienistka?

Náplň oboru dentální hygieny se rozpadá do dvou směrů. V prvé řadě je to profesionální čištění dásní a zubů, odstranění povlaků, zubního kamene a všech nánosů a pigmentací, které do úst nepatří a také nalezení a odstranění zdrojů nepříjemného zápachu z úst . Ve druhé řadě je to neméně důležitá péče o zuby, nácvik čistících technik, odstranění zlozvyků a volba vhodných pomůcek pro čištění. Cílem je sestavení individuálního hygienického programu šitého „na míru"pro každého klienta, který by umožnil každodenní kvalitní a zároveň šetrnou péči o zuby.
CZ I ENG I YU
Úkony prováděné hygienistkou na našem pracovišti:
• odstranění zubního kamene
• odstranění tmavých pigmentů
• Air flow
• péče o implantáty
• fluoridace zubů
• leštění a bělení zubů
• nácvik používání kartáčků, mezizubních kartáčků
a dentálních nití
• výběr vhodných dentálních pomůcek

Role zubní hygienistky, ale ošetřením pacienta nekončí.
Zve si ho většinou v půlročních intervalech na kontrolu čištění chrupu, hlídá za pacienta tyto termíny a kontroluje společně s lékařem stav dutiny ústní. Životnost zubů, parodontu i provedených oprav se díky pravidelným kontrolám a ošetřením u dentální hygienistky značně prodlužuje.

Preventivní program zubní hygieny je nejen nejúčinnější.
Je to zároveň nejlevnější způsob péče o zuby. Náhrada jediného ztraceného zubu pomocí zubního můstku či implantátu vyjde na částku přesahující 10 tisíc korun s tím, že tyto náklady budou s časem stoupat a nikdy neskončí. Zubní prevence Vám naopak za nepoměrně nižší částku peněz zajistí, že tyto náklady pravděpodobně nikdy nebudete muset hradit. Zubní kazy i parodontopatie pro Vás budou jen pojmy, o kterých mluví ti ostatní. Zároveň si do budoucna zajistíte možnost užít si spokojeného stáří s vlastními zuby, bez obav z nezdravého dechu a nutnosti ukrývání zubní protézy.
Bohužel, práci dentální hygienistky dnes nehradí žádná zdravotní pojišťovna, ale za každou odbornou pomoc, či konzultaci jsme zvyklí platit. U právníka, v autoservisu, u topenáře, u kadeřnice, kosmetičky...... i zdravý zub něco stojí, a tak bychom rozhodně neměli litovat peněz do vlastního zdraví.

Zde je náš ceník ›››
proteza
‹‹‹ zpět
crte
kruzic
ordinační hodiny
po - čt: 8:00 - 20:00
pá: 7:30 - 15:00
objednání
+420 235 517 493
+420 604 113 046
adresa
Na výhonku 3
Praha 5 Jinonice
SANIDENT - zubní ordinace, Na výhonku 3, Praha 5, Jinonice, +420 235 517 493, +420 604 113 046, info@sanident.cz, www.sanident.cz 2013 All rights reserved.
ceník
kontakty
fotogalerie
o nás