google+
home
poskytovaná péče
aktuality
napište nám

BĚLENÍ ZUBŮVážení pacienti,
už delší dobu se setkáváme se zvýšeným zájmem o bělení zubů. Rádi bychom Vás tímto způsobem informovali o této metodě, konkrétně nazvané „home bleaching“- domácí bělení.

Co to je bělení zubů?

Je to jednoduchá, rychlá a bezpečná bělicí metoda, kde bělicí prostředek proniká zubní tkání z vnějšího povrchu skloviny. Aktivní prostředek si pacient aplikuje sám doma, na noc. Postup se opakuje každý večer (5-15 krát), dokud se nedosáhne uspokojivého výsledku. Délka běleni závisí na původním odstínu zubu, kvality skloviny a původu zabarvení zubu.Jak působí bělicí prostředek?

Chemický mechanismus bělení je pro všechny metody v podstatě stejný. Aktivní složka bělidla se rozpadá na reaktivní radikály. Ty dále reagují s barevnými látkami v zubu, a tím dochází k zprůhlednění a projasnění zubu.

Které zuby lze a které nelze bělit?
Bělení zubů je kosmetická záležitost. Z toho vyplývá, že nejdříve se musí vyřešit všechny ostatní zubní nedostatky. Lze obecně říci, že zub který se má bělit musí být zdravý (bez nebo s ošetřeným kazem), a také i dáseň kolem něj má být bez zánětu. Není vhodné bělit přecitlivělé zuby (s citlivými nebo obnaženými krčky).
Slabšího efektu bělení lze očekávat u zubů jejichž původ zbarvení je uvnitř (tzv. tetracyklinové a mrtvé zuby
).
fb
CZ I ENG I YU
Pro takové případy jsou vhodné jiné techniky bělení). Jelikož není známo mnoho o vlivu bělicích prostředků na průběh těhotenství, nedoporučuje se jejich aplikace po jeho dobu ani
v období kojení.

Jak probíhá samotné bělení zubů?

Ošetření se v podstatě skládá z jedné delší návštěvy (cca 30 minut) a následujících kontrol. V prvním sezení se provádí čištění zubů, jelikož dokonale vyčištěný povrch zubu umožňuje daleko rychlejší a přímočařejší působení bělicího prostředku. Následuje otisk na základě kterého se v zubní laboratoři zhotoví nosič bělicího gelu. V druhém sezení pacient obdrží nosič a bělicí gely, a je důkladně poučen jak s nimi zacházet a jakých návyků nebo potravin by se měl vyvarovat po dobu bělení. Dohodnou se pravidelné kontroly barvy a případných vedlejších účinků.

Jaká je míra úspěšnosti?
Existuje mnoho publikací, které dokumentují účinnost bělicích technik. Bez ohledu na metodu měření barvy vykazuje většina studií významné rozdíly ve změně barvy před a po léčbě. Míra úspěšnosti a dlouhodobosti závisí také na zvycích pacienta. Kouření, časté pití černé kávy, černého čaje a červeného vína snižují dlouhodobý účinek bělení.

Co je třeba ještě vědět?
Bělicí prostředek nepůsobí stejně nebo vůbec na keramické zubní náhrady a fotokompozitní (bílé) výplně. To znamená že může nastat situace kde dosud vyhovující výplň najednou vypadá tmavší. V tom případě je třeba počítat si s následnou výměnou výplní.

Kolik stojí bělení zubů?
Ošetření je kosmetického druhu a tím pádem není hrazen ze zdravotního pojištění. Cena od 3300 Kč se vztahuje na jednou čelist, a zahrnuje vyšetření, čištění zubů, zhotovení nosiče, bělicí prostředek a kontroly průběhu léčby. V naší ordinaci používáme vyzkoušeny bělici prostředek Opalescence americké firmy Ultradent.

‹‹‹ zpět
crte
kruzic
ordinační hodiny
po - čt: 8:00 - 20:00
pá: 7:30 - 15:00
objednání
+420 235 517 493
+420 604 113 046
adresa
Na výhonku 3
Praha 5 Jinonice
SANIDENT - zubní ordinace, Na výhonku 3, Praha 5, Jinonice, +420 235 517 493, +420 604 113 046, info@sanident.cz, www.sanident.cz 2013 All rights reserved.
ceník
kontakty
fotogalerie
o nás
Odkazy
protetika - zubní můstek, korunka...    I    stomatochirurgie - zubní implantáty    I    dentalni hygiena    I    bělení zubů