stage
home
poskytovaná péče
aktuality
napište nám
SANIDENT - zubní ordinace, Na výhonku 3, Praha 5, Jinonice, +420 235 517 493, +420 604 113 046, info@sanident.cz, www.sanident.cz 2013 All rights reserved.
CZ I ENG I YU
kruzic
adresa
Na výhonku 3
Praha 5 Jinonice
objednání
+420 235 517 493
+420 604 113 046
ordinační hodiny
po - čt: 8:00 - 20:00
pá: 7:30 - 15:00
o nás
fotogalerie
ceník
kontakty
Odkazy

 

5 MÝTŮ A PRAVD O ZUBECHMÝTUS Všichni dřív nebo později budeme potřebovat umělé korunky anebo protézy

PRAVDA Pokroky v zubní péči umožňují stále většímu počtu lidi udržet své zuby během celého života. Diky správnému čištění chrupu zubním kartáčkem, zubní niti a mezizubními kartáčky, pravidelným preventivním prohlídkám a návštěvám dentální hygienistky, je vysoká pravděpodobnost zachování zdravých a hezkých zubů na celý život.


MÝTUS O mléčné zuby není potřeba pečovat

PRAVDA I přestože mléčné zuby vaších dětí na konci samy vypadnou, je o nich potřeba denně pečovat. Čištění zubů je důležité i protože se takto vytváří správný zvyk na celý život. Denní péče o mléčný chrup samozřejmě zabraňuje vzniku zubního kazu. Kazy na mléčných zubech můžou negativně ovlivnit vývoj stálých zubů a čelisti, a vyžaduji zhotovení výplni, léčby kanálků a dokonce i zhotoveni korunek.

 

MÝTUS Některé nemoci, jako jsou roztroušená skleróza anebo Alzheimer, můžou být vyléčené odstraněním amalgámových výplni.

PRAVDA Do dneška NEJSOU důkazy že by se této a jiné zdravotní stavy mohly napravit odstraněním amalgámových výplni.MÝTUS O zub který už jednou dostal výplň anebo korunku se nemusíme starat

PRAVDA Abychom zuby měli zdravé je potřeba je dvakrát denně čistit zubním kartáčkem a jednou denně používat zubní nit anebo mezizubní kartáčky. Naopak, jednou už spravený zub je ještě náchylnější ke skáze než zdravý zub, a to proto že je i ta sebelepší výplň stále jen “záplata” oproti zdravé a hladké sklovině.MÝTUS Žvýkáni žvýkačky po jídle je adekvátní náhrada za čištění zubů

PRAVDA Žvýkačka po jídle, zejména ta bez cukru, může osvěžit váš dech, ale v žádném případě není a nesmí být náhražkou zubního kartáčku a niti.
protetika - zubní můstek, korunka...    I    stomatochirurgie - zubní implantáty    I    dentalni hygiena    I    bělení zubů
google+
‹‹‹ zpět
crte